Aktualności

DZIENNIK iPRIME JOBS

Niepełnosprawni – pełnosprawni w pracy

Osoba z orzeczeniem niepełnosprawności jest pełnosprawnym pracownikiem. Gwarantujemy, że stopień niepełnosprawności nie ma żadnego wpływu na jakość wykonywanych przez nią zadań służbowych. Wręcz przeciwnie w wielu przypadkach osoby z orzeczeniem niepełnosprawności wykazują znacznie większą chęć do rozpoczęcia pracy i podnoszenia swoich kwalifikacji, niż osoby całkowicie zdrowe. Osoby te szanują i wykonują z zaangażowaniem swoją pracę ponieważ często znacznie trudniej im jest ją zdobyć, szczególnie w Polsce. Aktywność zawodowa osób z orzeczeniem niepełnosprawności zwiększa się (biorąc pod uwagę ostatnia dekadę) jednak ten wskaźnik jest znacznie niższy niż średni wskaźnik w Unii Europejskiej .

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej często budzi spore wątpliwości. Czy jako pracodawca sobie poradzę? Czy moja organizacja jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością? Czy to dla mnie? Tego rodzaju obawy są całkowicie bezpodstawne.

Każdy nasz Pracodawca, zatrudniając osoby o stwierdzonej niepełnosprawności, może mieć wobec nich dokładnie takie same oczekiwania jak względem pozostałych w pełni sprawnych osób. Dodatkowo osoby ze stwierdzoną niepełnosprawnością z dużymi sukcesami konkurują z osobami o pełnej sprawności. Niepełnosprawni- pełnosprawni w pracy!!!

Kluczem do SUKCESU jest odpowiednio dopasowane stanowisko i dobór pracownika do oczekiwań pracodawcy.

W iPrime Jobs nie boimy się wyzwań i zawsze wychodzimy im naprzeciw.

oferujemy kompleksowe działania na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.
wspieramy zatrudnienie oraz integrację pracowników z orzeczeniem niepełnosprawności.
pomagamy budować niezależność i kulturę organizacyjną
perfekcyjnie łączymy miejsca pracy z predyspozycjami każdego kandydata (z kategoriami niepełnosprawności lekkiej i umiarkowanej),
działamy szybko, sprawnie i z sukcesem.
Stopnie niepełnosprawności

Pracownik z orzeczeniem niepełnosprawności podlega identycznym zasadom w kwestii podejmowania pracy, jak każda zdrowa osoba.

Zastanawiasz się a może już planujesz zatrudnienie zatrudnienie osoby niepełnosprawnej?

Oto kilka podstawowych informacji jakie musisz znać:
Na chwile obecną wyróżniamy 3 stopnie niepełnosprawności:

I LEKKI STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

naruszona sprawność organizmu powodująca istotne obniżenie zdolności do wykonywania pracy, w porównaniu do osoby w pełni sprawnej psychicznie i fizycznie, o zbliżonych kwalifikacjach zawodowych.
WAŻNE
Osoba z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności może podjąć pracę po uzyskaniu dopuszczenia do pracy od lekarza medycyny, której wymiar czasu pracy określany jest jak dla osób sprawnych, ale z zakazem nadgodzin*

II UMIARKOWANY STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Naruszona sprawność organizmu, niezdolność do pracy lub zdolność do pracy tylko w warunkach pracy chronionej, wymaga czasowej lub częściowej pomocy która umożliwi pełnienie ról społecznych.
WAŻNE
Osoba orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może podjąć pracę po uzyskaniu dopuszczenia do pracy od lekarza medycyny pracy w wymiarze do 7 godzin/dzień i do 35 godzin / tydzień, bez nadgodzin*.

III ZNACZNY STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Naruszona sprawność organizmu, niezdolność do pracy lub zdolność do pracy wyłącznie w warunkach pracy chronionej, wymagające długotrwałej bądź stałej opieki.
WAŻNE
Osoba orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności może podjąć pracę po uzyskaniu dopuszczenia do pracy od lekarza medycyny pracy w wymiarze do 7 godzin/dzień i do 35 godzin / tydzień, bez nadgodzin*.

* Zakaz nadgodzin i szczególne normy czasu pracy mogą zostać zniesione przez lekarza medycyny pracy po badaniach wykonanych na wniosek osoby niepełnosprawnej.

Jesteś osobą z orzeczeniem niepełnosprawności- pamiętaj by dokonać zmian wystarczy pierwszy krok.

Jesteś osobą z orzeczeniem niepełnosprawności lekkiej lub umiarkowanej?
Poszukujesz ciekawej pracy?
Chcesz być w pełni niezależny i rozwijać się zawodowo?
Jeśli padło 3 x TAK – zapraszamy do Nas. Nasi rekrutrzy pomogą Ci zdobyć zatrudnienie a także szybko i sprawnie zaadoptować się w nowym miejscu pracy.

Sprawdź
Check

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial